| | |

LABORATUVAR

Hastanemiz laboratuvarı, Biyokimya, Mikrobiyoloji ve Kan Transfüzyon Merkezi Birimlerimizde size en doğru ve en güvenilir test sonuçları vermek için bu alandaki tüm gelişmeleri yakından takip etmekte, en modern sistem ve yöntemleri kullanarak, tam otomatik biyokimya ve hormon analizörleri ile çalışmaktadır. Günümüz şartlarında zamanın sizler için önemi göz önünde bulundurularak, tahlil sonuçlarınız sizlere en kısa zaman içinde ulaştırılmaktadır. Tüm laboratuvar testleriniz uzman hekimlerimiz kontrolünde, Biyokimya Uzman Hekimi, Mikrobiyoloji Uzman Hekimi ve laboratuvar teknisyenleri eşliğinde çalışılmaktadır.

Laboratuvarımız işletim sistemi (L.İ.S.) ve hastane işletim sistemi (H.İ.S.) arasındaki gelişmiş bilgisayar ağı sayesinde tüm işlemleriniz bu sistem üzerinden yürütülmektedir. Bu sayede maksimum kontrol ve hız sağlanarak, en güvenilir sonuçlara minimum hata payı ile ulaşılmaktadır.

Materyal (kan, idrar, v.b. örnekler) alımında ve testlerin analizi süresince tek kullanımlık malzemeler kullanılarak, kontaminasyon riskini ortadan kaldırılmaktadır.

Kalite kontrolü, klinik laboratuvarcılık alanında doğru ve güvenilir sonuçlar elde etmek için mutlaka yapılması gereken bir uygulamadır. Bu sebeple laboratuvarımızda her parametre için mutlaka internal (iç) kalite kontrolü yapılmakta ve verilerimizin doğruluğu test edilmektedir. Ayrıca eksternal(dış) kalite kontrol sağlanarak verilerimizin doğruluğu değerlendirilmektedir.